Palacze wybierają coraz tańsze papierosy

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 15 stycznia 2010 09:08

Palacze wybierają coraz tańsze papierosy

Palacze są zdyscyplinowanymi i lojalnymi klientami, ale przyzwyczajenie do marki przegrywa obecnie z rosnącymi cenami ulubionych papierosów. - Kupujący przyzwyczajają się do marki papierosów. Bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś kupował różne marki papierosów, zmieniał je. W moim sklepie dominuje sprzedaż produktów najtańszych i najdroższych. Mniej więcej tylu klientów wybiera najtańsze paczki, co najdroższe. Razem te dwie grupy stanowią ponad trzy czwarte sprzedaży - twierdzi sprzedawczyni z osiedlowego sklepu w Grodzisku Mazowieckim.

Sprzedawczyni jest zdania, że gdyby kupujący mogli wziąć paczkę papierosów do ręki być może częściej by eksperymentowali i zmieniali marki.

- Klientom nie chce się prosić sprzedawcy o podanie kilu paczek papierosów żeby porównać zawartość nikotyny i substancji smolistych. Gdyby paczki stały na regale może znaleźli by chwilę na porównanie - zauważa sprzedawczyni.

Według sprzedawczyni bardzo rzadko klienci kupują większą ilość papierosów. - Od kilku miesięcy nie sprzedałam całego kartonu papierosów, co jeszcze kilka lat temu nie było niczym nadzwyczajnym. Myślę, że chodzi o cenę. Łatwiej znieść zakup jednej, dwóch paczek niż kartonu za prawie sto złotych - przekonuje sprzedawczyni.

A papierosy będą drożeć. Komisja Europejska opracowuje obecnie nową dyrektywę, która będzie dążyć do dalszego zwiększenia poziomu opodatkowania papierosów w UE. Oznacza to, że w perspektywie kilku następnych lat wyroby tytoniowe nadal będą drożeć. W tym roku na skutek podwyżki akcycy papierosy w Polsce zdrożeją o ok. 33 grosze na paczce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane