PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Paleo postawi kolejne sklepy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 9 kwietnia 2009 09:38

Sprzedaż w delikatesach Paleo cały czas się zwiększa. Firma planuje budowę kolejnych sklepów.

- Zagrażają nam duże sieci - co parę miesięcy pojawiają się nowe szyldy i konkurenci na rynku . Na razie mamy przyrosty sprzedaży, chociaż ich wzrost nie jest już tak dynamiczny jak w poprzednich latach. Przyczyny mogą być złożone. Na razie też trudno jeszcze stwierdzić czy kryzys gospodarczy ma wpływ na prowadzoną przez nas działalność. Porównywanie marca tego roku z rokiem ubiegłym nie ma większego sensu, bo Wielkanoc przypadła w zupełnie innym terminie. Więcej będzie można stwierdzić po zamknięciu kwietnia i analizie czterech miesięcy tego roku - mówi Wojciech Śliwa.

Na razie delikatesy nie rezygnują ze swoich planów rozwoju. W bieżącym roku Paleo chciałoby powiększyć się o dwie nowe placówki. Firma ma już prawomocne pozwolenie na budowę zespołu obiektów na terenie Małopolski. Plany zakładają budowę obiektu o łącznej powierzchni 2,5 tys.  mkw. na co składać się będzie sklep (890 mkw.) i magazyn logistyczny na potrzeby własne (500 mkw.) Reszta powierzchni przeznaczona będzie na wynajem. - Spowolnienie gospodarcze spowodowało radykalny spadek cen materiałów budowlanych , chcemy to wykorzystać , inwestując właśnie w budowę - zapewnia Wojciech Śliwa. - Mamy jeszcze jedną lokalizację na obiekt o powierzchni ponad 2 tys. mkw. i chcemy zrealizować tę inwestycję w najbliższym czasie o ile nie trafimy na tysiąc formalności urzędniczych. Najgorsze jest uzgadnianie wjazdów z dróg wojewódzkich czy krajowych, przebudowa skrzyżowań - narzeka nasz rozmówca.


Wraz z rozwojem placówek delikatesowych Paleo planuje rozwój pionu sprzedaży odzieży damskiej i dziewczęcej. - Działający od ponad dwóch lat butik Cleopatra zanotował wzrost obrotów sprzedaży rzędu 250 proc. Będziemy stawiać na rozwój tej branży - w planowanych obiektach przeznaczyliśmy 2 razy po 200 mkw. na tę działalność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane