Paleo szkoli kasjerów z zakresu rozpoznawania fałszywych banknotów

Autor: dla handlu.pl 28 maja 2009 11:38

- Bardzo rzadko spotykamy się z próbą płacenia w naszych sklepach fałszywi banknotami. To sporadyczne sytuacje - mówi Wojciech Śliwa z sieci Paleo. Jednak sieć przygotowuje kasjerów na spotkanie z taką sytuacją.

Firma stara się korzystać z pomocy banku, z którym współpracuje. Pracownicy banku objaśniają kasjerom jak zabezpieczone są banknoty, na co należy zwracać uwagę. Takie szkolenie nowego kasjera trwa godzinę do dwóch. Dodatkowo Paleo ma też urządzenia wykrywające znaki wodne w świetle ultrafioletowym. Wszystkie te zabezpieczenia to rodzaj dmuchania na zimne, bo problem płacenia fałszywymi banknotami nie jest częsty.

Jednak jak ostatnio donosiły media w jednym ze sklepów w Łodzi kasjerki proponują klientom, że zniszczą przy nich banknot w sytuacji, w której uważają, że jest on fałszywy. Unikają w ten sposób wzywania policji i związanych z tym formalności.

  • gość_666 2011-02-03 09:32:05

    bzdura !!!!! właśnie widać jak są wyszkolone te kasjerki :( i cała firma :( - nie mają prawa niszczyć znaków pieniężnych - jest to potencjalne niszczenie dowodów rzeczowych :) wszystko co mogą zrobić to zatrzymać banknot do ekspertyzy lub odmówić jego przyjęcia :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane