Papier zastępuje folie przy pakowaniu wędlin

Autor: dlahandlu.pl 21 stycznia 2010 10:06

Klienci kupujący wędlinę coraz częściej mogą liczyć na zapakowanie jej w papier. Jako pierwsze od pakowania wyrobów mięsnych w folie odeszły delikatesy. Ich śladem podążyły mniejsze placówki.

- Zauważyłem kiedyś w Almie, że sprzedawczyni na stoisku mięsnym zawija pieczołowicie produkty w papier. Pomyślałem, czemu w moim sklepie też nie mam tak robić. Papierowe opakowanie wygląda lepiej niż folia, poza tym nieraz słyszałem skargi klientek na foliowe opakowanie i brzydki zapach wędlin po 2 dniach w lodówce - informuje właściciel sklepu w Pruszkowie.

Do pakowania wędlin służą folie PE i PCV (tzw. "oddychające", zapobiegają zaparowywaniu). Posiadają one deklaracje zgodności wystawione przez producenta (certyfikat bezpieczeństwa), który tym samym zapewnia, że folia spełnia wymagania przepisów prawnych dopuszczających do kontaktu z żywnością. Folie stosowane w sklepach do pakowania artykułów spożywczych nie są opakowaniem hermetycznym i nie służą do przechowywania żywności łatwo psującej się. Folia pełni rolę zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem, a nie opakowania do przechowywania. Jednak wiele osób nie przepakowuje wędlin po przyniesieniu ich do domu.

- Pakownie w papier jest bardziej czasochłonne, ale warto. Zaczęły pojawiać się głosy, że poprawiła się jakość wyrobów. Dla mnie jako dla sprzedawcy ważna jest reklama szeptana, mówiąca o dobrej jakości w moim sklepie - informuje właściciel.

Papier do pakowania wędlin ze względu na właściwości: tłuszczoszczelność i wodotrwałość, jest przeznaczony do pakowania żywności zawierającej tłuszcz i wodę np.mięsa, wędliny, twarogu, sera, masła, smalcu. Charakteryzuje się wyższym niż folie współczynnikiem przepuszczalności powietrza, co przedłuża świeżość żywności przechowywanej w warunkach chłodniczych. Poza tym jest przyjazny dla środowiska, ulega samoistnej biodegradacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marcin 2015-08-10 11:18:56

    Taki papier kupisz tu ja kupiłem jest rewelacyjny niestety nie mogę dodac linku więc szukaj na allegro użytkownik artjewlery jako jedyny maa ten towar

  • iwa 246 2011-03-28 10:24:55

    witam .gdzie moge kupić tego typu papier do pakowania w okolicy katowic?

  • Iwa 246 2011-03-28 10:22:52

    Gdzie moge kupić paier tego typu w okolicy katowic?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane