PARP da pieniądze na szkolenie niewykwalifikowanych pracowników

Autor: Gazeta Prawna 22 czerwca 2009 11:22

PARP rozpoczyna realizację projektu: Każdy pracownik jest ważny - podnoszenie kompetencji pracowników o niskich kwalifikacjach. Ma on na celu przekonanie pracodawców, że warto inwestować w rozwój osób o najniższych kompetencjach - podała Gazeta Prawna.

Szkolenia są wciąż traktowane przez polskich pracodawców jako nagroda dla pracownika. W efekcie szkoleni się głównie pracownicy o najwyższych kwalifikacjach. - Pracownicy niewykwalifikowani najszybciej tracą pracę. Najtrudniej jest też im się odnaleźć na rynku pracy, ponieważ nie mają kompetencji społecznych. Zasilają szeregi osób bezrobotnych - podkreśla Małgorzata Mączyńska z PARP.

Dlatego oprócz kursów typowo zawodowych, które są dostępne na polskim rynku, PARP zaoferuje im unikatowe szkolenia dotyczące tzw. umiejętności miękkich i interpersonalnych. Chodzi o umiejętności funkcjonowania w grupie, autoprezentację, umiejętności negocjowania ze zwierzchnikiem czy programowania przyszłości zawodowej. Szkolenie rozpocznie się na początku przyszłego roku. Obejmie 1 tys. osób (pracodawców i pracowników) z 50 małych, średnich i dużych firm z dwóch województw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane