PARPA: samorządy powinny kontrolować sprzedaż alkoholu w e-sklepach

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2010 18:34

Zdaniem Krzysztofa Brzózki, dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, samorządy powinny lepiej kontrolować sklepy internetowe. Niektóre z nich, choć to niezgodne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości, zarabiają na sprzedaży procentowych trunków. Mimo iż część prowadzących e-sklepy chciałaby wprowadzić te produkty do swojej oferty, PARPA nie zamierza odstąpić od swojego stanowiska.

- To nielegalne i nie będzie na to zgody. Sprzedający musi wiedzieć, kto kupuje alkohol. Sklepy internetowe, prowadzące taką działalność muszą się liczyć z utratą koncesji na sprzedaż trunków w tradycyjnych sklepach - podkreśla Brzózka. 

Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes rzeszowskiej sieci Jedynka, zwraca uwagę na problem nieuczciwej konkurencji. - Chcielibyśmy poszerzyć ofertę e-sklepu o alkohol. Nie robimy tego ze względu na przepisy, jednak część sklepów handluje tym towarem bez żadnych konsekwencji. Liczymy, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości zostanie w przyszłości zliberalizowana - mówi Mierzejewski. Gdy przepisy będą jasne wszyscy będą mogli działać na takich samych warunkach. Obecnie część sklepów uważa, że co nie jest zakazane jest dozowolone, inne nie mając wyrażnej podstawy prawej boją się uruchamiać sprzedaż alkoholu przez internet.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane