Pasiony Group doradza jak oszczędzać

Autor: dla handlu.pl 15 kwietnia 2009 12:54

Angielska firma konsultingowa Pasiony Group przygotowała kilka rad na czas kryzysu dotyczących oszczędzania na czas kryzysu. Porady zostały przygotowane z myślą o firmach z sektora gastronomicznego. Jednak wiele z nich może się przydać się również fimom handlowym.

Wskazówki dotyczące pracowników

- Intensyfikacja szkoleń wewnętrznych pracowników. Bierna kadra i słaby serwis szkodzą placówce i obrotom sklepu.

- Wszechstronne przygotowanie. Przygotuj pracowników do realizacji działań na różnych stanowiskach tak, by zawsze dostępne było zastępstwo, np. podczas nieobecności jednej z osób.

- Zrewiduj potrzeby dotyczące zatrudnienia. Nadszedł czas, by zwrócić szczególną uwagę na kwestię wynagrodzeń i poważnie spojrzeć na możliwość redukcji kosztów. Dobrze przemyślana strategia redukcji zatrudnienia może po prostu oznaczać przetrwanie.


Wskazówki dotyczące finansów

- Porozmawiaj ze swoimi dostawcami. Być może zaistnieje możliwość renegocjacji warunków płatności. Wydłużenie terminu zapłaty o kolejne 30 dni da Ci większe pole działania. Postaraj się bardziej zaangażować swoich dostawców, oczekując w zamian niższych cen.

- Postaraj się wydłużyć okres wolny od opłat za wynajem lokalu. Nie będzie to łatwe, jednak niektórzy najemcy mogą wykazać skłonność do ustępstw w obliczu obecnych, ciężkich czasów.

- Zachęć klientów do regulowania należności gotówką lub kartami debetowymi - unikniesz niepotrzebnych opłat bankowych.

Wskazówki dotyczące firmy

- Wzmocnij swoje działania marketingowe. Właśnie podczas kryzysu, przy odpowiednich staraniach, popularność zyskuje się dużo łatwiej, niż w czasie, gdy rynek notuje ogólny rozkwit.

- Dołącz do konsorcjów, które wspólnie dokonują zakupów. Nabywając towary razem można uzyskać większe rabaty.

Pasiony Group to angielska firma konsultingowa specjalizująca się w obsłudze restauracji, kawiarni, kafeterii oraz innych przedsiębiorstw z branży. Oferuje doradztwo i narzędzia przydatne w prowadzeniu oraz rozwoju biznesu gastronomicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,94

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane