Pieczywo należy oświetlać ciepłym światłem

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2010 08:58

Pieczywo należy oświetlać ciepłym światłem

To, że stoisko z pieczywem powinno być w głębi sklepu wiadomo większości właścicieli sklepów, by klient przeszedł przez cały sklep i obejrzał również inne produkty. Jednak wielu handlowców zapomina o właściwym oświetleniu stoisk z pieczywem i wypiekami.

- Oświetlając stoiska z pieczywem musimy zwrócić szczególną uwagę na barwę stosowanego światła. Wszelkie pieczywo jest w kolorach brązowych od bardzo jasnych do ciemnych. Przy ciastach dochodzą inne kolory np. związane z ich dekoracją: czerwony, biały, żółty, zielony, rzadziej niebieski czy fioletowy. Zatem mamy tu do czynienia w przeważającej części z barwami ciepłymi. Musimy zatem dobrać takie źródła światła, które podkreślą właśnie te barwy. Zaliczać się będą do nich wszystkie te źródła światła, które posiadają niską temperaturę barwy rzędu 2500 do 3000K - twierdzi Karol Nowak z firmy BM Studio, która zajmuje się aranżacjami pomieszczeń.

Zdaniem specjalisty do oświetlenia pieczywa najlepsza jest lampa sodowa. Daje ona światło, cieplejsze niż żarówka, a jest od niej około 3 razy
bardzie energooszczędna. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie źródeł żarowych: żarówek lub halogenów. Pod względem jakości światła dobrze nadają się do oświetlenia pieczywa.

- Przy zastosowaniu źródeł żarowych spotyka się rozwiązania, gdzie np. halogenki są instalowane na krótkich wysięgnikach od góry nad regałem lub na górnej - wystającej do przodu półce - zauważa ekspert.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • shedir 2010-01-18 23:27:33

  Pieczywo należy oświetlać ciepłym światłem ... bo inaczej moczy się w nocy:D

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,51

 • Min

  8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane