Piekarnia Galicyjska przygotowuje ofertę franczyzy

Autor: Gazeta Prawna 3 kwietnia 2009 13:51

Uruchomienie franczyzowego sklepu piekarniczego to koszt 20-40 tys. zł. Często koszty ograniczają się do zakupu kasy fiskalnej i innego drobnego wyposażenia do sklepu - podaje Gazeta Prawna.

Inną zaletą franczyzy są bezpłatne szkolenia, które oferują franczyzodawcy. Mogą też liczyć na doradztwo w zakresie zasad bhp czy urządzenia sklepu. Trzeba jednak liczyć się z koniecznością zobowiązania do sprzedaży i wypieku w sklepie wyłącznie produktów dostarczanych przez sieć.

Do wyboru jest kilka firm, które rozwijają się w ramach franczyzy. Są to m.in. Halagarda, Piekpol czy Fornetti. - Jesteśmy w trakcie opracowywania warunków, na jakich będzie nawiązywana współpraca z partnerami - informuje Krzysztof Kręcichwost, prezes firmy Piekarnia Galicyjska.

Aby otworzyć piekarniczy sklep franczyzowy należy prowadzić działalność gospodarczą oraz dysponować lokalem. Do uruchomienia minipiekarni Fornetti, wystarczy obiekt o powierzchni 8-20 mkw. oraz środki własne na poziomie 25 tys. zł. Od podpisania umowy do otwarcia punktu mija maksymalnie 1,5 miesiąca.

W ramach franczyzy piekarnia Halagarda można prowadzić większy sklep. Franczyzobiorca musi dysponować lokalem 60-80 mkw. położonym w ciągu komunikacyjnym. Umowa z siecią jest zawierana na 5-10 lat. Zaletą jest to, że sieć partycypuje w kosztach reklamy, do wysokości 2 proc. ceny detalicznej dostarczanych do punktu produktów. Sieć Pod Strzechą rozwijana przez firmę Piekpol wymaga tytułu prawnego do lokalu o powierzchni sprzedaży około 30 mkw. Należy także dostosować wystrój, wyposażenie lokalu i stroje pracowników do standardów obowiązujących w firmowych sklepach sieci. W zamian otrzymujemy szkolenia przed otwarciem sklepu, bezpośrednie zaopatrzenie z piekarni oraz asortyment liczący 120 produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane