REKLAMA
REKLAMA

PIP: Sieci muszą zapłacić pracownikom za wolny dzień w czasie żałoby

Autor: dlahandlu.pl 14 kwietnia 2010 11:45

PIP: Sieci muszą zapłacić pracownikom za wolny dzień w czasie żałoby

Zdaniem specjalisty z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, oddział w Ostrołęce sieci handlowe muszą zapłacić pracownikom za dzień wolny, który ze względu na żałobę narodową został ogłoszony w niedzielę 11 kwietnia.

REKLAMA

- Ten przypadek trzeba potraktować jako sytuację z art. 81 kodeksu pracy, czyli czas przestoju z winy pracodawcy. Trudno bowiem, by traktować, że ta nadzwyczajna sytuacja miała coś wspólnego z winą pracowników. Oznacza to, że pracodawcy muszą za ten czas zapłacić i nie mogą żądać, by pracownicy w jakiś sposób ten dzień odpracowywali - informuje specjalista z PIP.

Według informacji od Andrzeja Falińskiego z POHiD na razie nie ma jednolitej informacji od sieci jak zostaną rozwiązane sprawy pracownicze. - Mogę powidzieć jedynie, że wszystko zostanie rozwiązane zgodnie z prawem. Dzwonił do mnie nawet Alfred Bujara, przewodniczący związku Solidarność i uspakajałem go, że wszystko zostanie wkrótce wyjaśnione - mówi Andrzej Faliński.

 Do końca dzisiejszego dnia organizacje branżowe i sieci handlowe mają zdecydować, czy w niedzielę, w dniu pogrzebu sklepy będą zamknięte, tak jak to miało miejsce 11 kwietnia.

  • allll 2011-04-28 16:04:55

    kiedy wreszcie dziewczyny przestaną chodzić w tych obrzydliwych,wyzywających spunicach w polomarkietach

  • alla 2011-04-28 16:02:59

    kiedy wreszcie dziewczyny przestaną chodzić w tych obrzydliwych,wyzywających spudnicach

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA