PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Piwa w plastikowych butelkach nie znajdują nabywców

Autor: dlahandlu.pl 6 stycznia 2010 09:03

Piwo w sklepach jest sprzedawane w kilku podstawowych rodzajach opakowań. Są to: puszki, butelki, a od niedawna butelki plastikowe. Każdy rodzaj opakowania ma swoich zwolenników.


- W opinii moich klientów najsmaczniejsze piwo jest z małych, szklanych butelek. Jednak kupują je najrzadziej. Pod względem ilości najwięcej sprzedaje się piw w tradycyjnych szklanych, zwrotnych butelkach - informuje właściciel sklepu z warszawskiego śródmieścia.
Na drugim miejscu pod względem popularności w tym sklepie znajdują się piwa w puszkach.
- Sprzedaż puszek wzrasta w cieplejszej porze roku. Wydaje mi się, że ma to związek z grillami, imprezami plenerowymi. W takich warunkach najłatwiej wyrzucić puszkę do kosza - twierdzi właściciel.
Według niego wśród klientów wzrasta zainteresowanie piwem w szklanych butelkach bezzwrotnych. Kupujący nie muszą martwić się o odzyskanie pieniędzy za kaucję, chociaż piwa w niezwrotnych butelkach są zazwyczaj droższe.
Dość rzadko znajduje nabywców piwo w plastikowych butelkach.
- Plastikowa półtoralitrowa butelka nienajlepiej kojarzy się klientom. Nie wierzą, że piwo będzie chłodne, gazowane. Jeżeli już to kupują je młodzi ludzie w weekendowe wieczory - informuje właściciel sklepu.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane