Plus: Duże sieci handlowe są dla nas zagrożeniem

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 5 marca 2009 09:52

- Z powodu ogromnej konkurencji ze strony wielkich sieci handlowych w ubiegłym roku musieliśmy zamknąć trzy z dziesięciu naszych sklepów - mówi Klemens Rydzewski, właściciel ełckiej sieci detalicznej Plus.

- W Ełku działa już osiem Biedronek. Nie jesteśmy w stanie sprostać takiej konkurencji, tym bardziej, że zagraniczne sieci handlowe są traktowane preferencyjne względem rodzimego kapitału - skarży się Rydzewski.

Przedsiębiorca spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej. - Pogarszająca się sytuacja makroekonomiczna pogłębi problem. Mniejsze możliwości nabywcze ełckich konsumentów sprawią, że będą oni wybierać tanie marki własne oferowane przez zagraniczne sieci dyskontowe. A ja nie chcę handlować byle czym - podkreśla.

W opinii Rydzewskiego w starciu z wielkimi sieciami nie pomoże nawet dostęp do unijnych funduszy. - Pozyskanie środków z Unii to długotrwały proces. Często trzeba również zaangażować w projekt część własnego kapitału. A obecna sytuacja wymaga od nas podejmowania szybkich decyzji, pozwalających na dostosowywanie się do ciągle zmieniającej się sytuacji.
Sieć sklepów Plus prowadzona jest przez rodzinną spółkę Rydzewski. Wszystkie obiekty zlokalizowane są w Ełku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane