Pod koniec sierpnia warto wprowadzić do oferty drobne przybory szkolne

Autor: dlahandlu.pl 25 sierpnia 2009 09:25

Sklepy prześcigają się obecnie w ofercie skierowanej do rozpoczynających niebawem rok szkolny uczniów, a raczej ich rodziców. - Zeszyty, przybory szkolne, plecaki - to wszystko warto mieć w ofercie w ostatnich dniach sierpnia - przekonuje właściciel jednego z warszawskich sklepów samoobsługowych.

Na wyprawce szkolnej mogą bowiem zarobić nie tylko hipermarkety. - Od kilku lat w tym okresie wprowadzamy uczniowski asortyment i nie zdarzyło się jeszcze żeby duża partia towaru została nam w magazynie - przekonuje nasz rozmówca. - Oczywiście kluczem jest cena. Produkty szkolne musza być przede wszystkim tanie, aby przekonać do zakupu osoby robiące u nas codzienne zakupy - dodaje. Poziom marży najlepiej jego zdaniem ustalić po przeprowadzeniu wcześniejszego rekonesansu w okolicznych super- i hipermarketach. - Zazwyczaj klient nie zauważa kilku czy nawet kilkunastogroszowej różnicy w cenie - twierdzi właściciel sklepu.

Minusem mniejszych sklepów będzie na pewno szerokość asortymentu. Pod tym względem nie będą one wygrać z dużymi sklepami. - Warto jednak pamiętać, że kluczowych jest tak naprawdę kilka głównych produktów, jak zeszyty, długopisy, kredki, ołówki i inne podstawowe przybory. Warto też zaproponować klientom dwa lub trzy modele plecaków, najlepiej wspierając ich sprzedaż atrakcyjną promocją - radzi nasz rozmówca. Według niego dobrym rozwiązaniem mogą być metalowe kosze ustawione w głównej alejce sklepu. - Doskonale spełniają swoje zadanie, gdyż nie zabieramy w ten sposób miejsca na regałach a produkty są dzięki temu dobrze widoczne dla każdego klienta. Takie rozwiązanie jest poza tym znacznie tańsze nie ustawianie dodatkowego regału a kosze można wykorzystywać do innych promocji lub ofert specjalnych - zachwala zalety takiego rozwiązania.
Zdaniem ekspertów najlepszym okresem na sprzedaż przyborów szkolnych są ostatnie dni sierpnia. Dopiero po powrocie z urlopów większość osób zaczyna myśleć o przygotowaniu dziecka do powrotu do szkoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane