POHiD: Małe miasta atrakcyjne dla inwestorów

Autor: portalspożywczy.pl 20 października 2009 09:27

Światowe sieci handlowe już od dwudziestu lat inwestują w Polsce kilka miliardów złotych rocznie. Jednak to nie oznacza, że krajowi detaliści nie liczą się w tym biznesie. - Wciąż bardzo silną pozycję mają i będą miały polskie firmy handlowe, zwłaszcza na prowincji - mówi Andrzej Faliński, dyrektor generalny POHiD.

- Skończyły się czasy, kiedy zagraniczne sieci wchodziły na polski rynek i narzucały swoje rozwiązania, bo polscy konsumenci są coraz bardziej wymagający. Polski rynek będzie się przystosowywał do innych rynków unii, ale nie stanie się identyczny - mówi Renata Juszkiewicz.
Jej zdaniem przyszłość handlu w Polsce należy do inwestycji w małych miastach.
- Zarówno nasze jak i zagraniczne sieci handlowe powoli nasyciły większe polskie miasta swoimi placówkami. Dlatego coraz większe pieniądze będą inwestowane w mniejsze formaty sklepów, do 1000 mkw, w mniejszych miejscowościach, do których znane sieci zaczynają dopiero wchodzić - twierdzi Renata Juszkiewicz.
Ponad 30 proc. wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce stanowią firmy handlowe, w sektorze tym pracuje 16,5 proc. wszystkich zatrudnionych.
Poniedziałkową konferencję zorganizowały: Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,37

  • Śr

    4,07

  • Min

    2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane