POHID: Polski handel powinien mieć reprezentację w Brukseli

Autor: Roman WIeczorkiewicz, portalspozywczy.pl 28 kwietnia 2009 09:44

- Po 20 latach transformacji nie ma sensu wytykać pochodzenia handlu, bo nie zależnie od kraju pochodzenia, handel jest w Polsce jeden i cały ma te same problemy - powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Renata Juszkiewicz, prezesPolskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

- Przed całym polskim handlem stoją ważne wyzwania. Jednym z nich jest członkostwo w EuroCommerce. Ponieważ 70 proc. prawa powstaje w Brukseli, jest bardzo ważne, aby polski handel był tam reprezentowany - wyjaśnia Renata Juszkiewicz..

Podkreślał również, że ważne jest aby organizacje zrzeszające handel współpracowały ze sobą w rozwiązywaniu wspólnych problemów, do których zaliczył podatki, restrykcje na handel alkoholem, płatności elektroniczne czy pozapłacowe koszty pracy. - Bardzo ważna jest dla nas współpraca z Naczelną Radą Handlu i Usług. Na płaszczyźnie roboczej mamy doskonałe kontakty - zaznaczyła prezes POHiD.

- Naszej organizacji zależy także aby uświadomić Polaków, jak wielką i ważną branżą jest polski handel. To w dużej mierze dzięki nie mu kryzys w Polsce nie jest tak bardzo odczuwalny - dodaje Juszkiewicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane