Polacy kupują polskie towary, bo są tańsze

Autor: Gazeta Prawna 19 czerwca 2009 11:10

95 proc. produktów dostępnych w sieciach handlowych to towary wyprodukowane w Polsce. Polskie produkty wygrywają z importowanymi przede wszystkim dzięki niższej cenie. Nawet delikatesy rezygnują z luksusowych zagranicznych marek na rzecz polskich - podaje Gazeta Prawna.

Zmiana asortymentu sklepów delikatesowych to najlepszy dowód na to, że istotnie wzrasta zainteresowanie klientów krajowymi produktami. Wybieramy rodzime towary nie dlatego, że chcemy wspierać polskie firmy i gospodarkę, ale głównie dlatego, że są tańsze niż zagraniczne. - Nie bez znaczenia jest smak, a w gusta polskich konsumentów lepiej celują krajowi wytwórcy - zauważa Joanna Bancerowska z Agros Nova. Na korzyść polskich marek, działa też przywiązanie do nich Polaków. - Polacy nie są może patriotami w zakupach, ale są lojalni wobec towarów, które znają - mówi przedstawiciel jednej z dużych zagranicznych firm spożywczych w Polsce.


Ponad 84 proc. Polaków kupuje rodzimą żywność - wynika z badań TNS OBOP. Szacuje się, że w tym roku przywiązanie do polskiej marki zadeklaruje 38 proc. Polaków, wobec 34 proc., którzy uczynili to w zeszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane