REKLAMA
REKLAMA

Polacy kupują polskie towary, bo są tańsze

Autor: Gazeta Prawna 19 czerwca 2009 11:10

95 proc. produktów dostępnych w sieciach handlowych to towary wyprodukowane w Polsce. Polskie produkty wygrywają z importowanymi przede wszystkim dzięki niższej cenie. Nawet delikatesy rezygnują z luksusowych zagranicznych marek na rzecz polskich - podaje Gazeta Prawna.

REKLAMA

Zmiana asortymentu sklepów delikatesowych to najlepszy dowód na to, że istotnie wzrasta zainteresowanie klientów krajowymi produktami. Wybieramy rodzime towary nie dlatego, że chcemy wspierać polskie firmy i gospodarkę, ale głównie dlatego, że są tańsze niż zagraniczne. - Nie bez znaczenia jest smak, a w gusta polskich konsumentów lepiej celują krajowi wytwórcy - zauważa Joanna Bancerowska z Agros Nova. Na korzyść polskich marek, działa też przywiązanie do nich Polaków. - Polacy nie są może patriotami w zakupach, ale są lojalni wobec towarów, które znają - mówi przedstawiciel jednej z dużych zagranicznych firm spożywczych w Polsce.


Ponad 84 proc. Polaków kupuje rodzimą żywność - wynika z badań TNS OBOP. Szacuje się, że w tym roku przywiązanie do polskiej marki zadeklaruje 38 proc. Polaków, wobec 34 proc., którzy uczynili to w zeszłym roku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA