REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Policja będzie interweniować przy supermarketach

Autor: Gazeta Codzienna 14 września 2009 10:42

Już wkrótce na tzw. drogach wewnętrznych zaczną obowiązywać normalne zasady prawa drogowego. Oznacza to, że Policja będzie mogła dawać mandaty za łamanie przepisów na drogach i parkingach przy super- i hipermarketach - podaje Gazeta Codzienna.

REKLAMA

Obecnie prawo drogowe - poza kilkoma wyjątkami - nie obowiązuje na drogach polnych, terenach prywatnych, ulicach osiedlowych i obiektach takich jak dworce czy supermarkety.

- Prawdziwą zmorą jest zastawianie dróg dojazdowych na osiedlach, blokowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych i na parkingach przy cieszyńskich supermarketach oraz stacjach benzynowych. Do tej pory mogliśmy interweniować tylko w przypadku zagrożenia życia. W pozostałych przypadkach zwykle mieliśmy związane ręce. Teraz to się zmieni - podkreśla Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Nowe prawo umożliwi policjantom pełne działanie na drogach wewnętrznych m.in.: kontrolę trzeźwości kierowców i odholowywanie aut. Przedstawiciele drogówki będą też karać za złe parkowanie, nieużywanie świateł czy pasów oraz jazdę niesprawnym samochodem. 
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15329

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1224905

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA