REKLAMA
REKLAMA

Policja będzie interweniować przy supermarketach

Autor: Gazeta Codzienna 14 września 2009 10:42

Już wkrótce na tzw. drogach wewnętrznych zaczną obowiązywać normalne zasady prawa drogowego. Oznacza to, że Policja będzie mogła dawać mandaty za łamanie przepisów na drogach i parkingach przy super- i hipermarketach - podaje Gazeta Codzienna.

REKLAMA

Obecnie prawo drogowe - poza kilkoma wyjątkami - nie obowiązuje na drogach polnych, terenach prywatnych, ulicach osiedlowych i obiektach takich jak dworce czy supermarkety.

- Prawdziwą zmorą jest zastawianie dróg dojazdowych na osiedlach, blokowanie miejsc dla osób niepełnosprawnych i na parkingach przy cieszyńskich supermarketach oraz stacjach benzynowych. Do tej pory mogliśmy interweniować tylko w przypadku zagrożenia życia. W pozostałych przypadkach zwykle mieliśmy związane ręce. Teraz to się zmieni - podkreśla Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Nowe prawo umożliwi policjantom pełne działanie na drogach wewnętrznych m.in.: kontrolę trzeźwości kierowców i odholowywanie aut. Przedstawiciele drogówki będą też karać za złe parkowanie, nieużywanie świateł czy pasów oraz jazdę niesprawnym samochodem. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA