Połowa Polaków owoce i warzywa kupuje na bazarze, a 30 proc. mięso

Autor: Rzeczpospolita 14 sierpnia 2009 09:53

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej przez firmę IPSOS Polacy są największymi zwolennikami kupowania na bazarach w całej UE. Niemal połowa z nas najczęściej kupuje tam owoce i warzywa, choć średnia w Unii wynosi 33 proc. - informuje Rzeczpospolita.Prawie 30 proc. Polaków deklaruje kupowanie mięsa najczęściej na bazarze, a co piąty z nas przede wszystkim w tego typu miejscach szuka odzieży lub obuwia - wylicza dziennik.
- W każdym mieście działa nawet po kilka bazarów, ich prowadzenie nie wiąże się z tak wysokimi kosztami jak w przypadku sklepów (...). Szukamy tam nie tylko niskich cen, ale także wysokiej jakości produktów, zwłaszcza żywnościowych - mówi Rzeczpospolitej Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
Tradycja kupowania na bazarach głównie żywności jest silna także w wielu innych krajach, zwłaszcza we Francji, Hiszpanii czy Belgii. Jednak z reguły wyglądają one znacznie lepiej i bardziej higienicznie niż te, które znamy z polskich miast. Przywiązanie do takiej formy zakupów najsilniejsze jest jednak w Polsce, podobnie jak przekonanie o niskich cenach sprzedawanych tam towarów, co nie do końca jest prawdą - zauważa Rzeczpospolita. Co dziwniejsze, Polacy - zależnie od rodzaju produktu - w zdecydowanej większości (ok. 70 proc.) nie mają zastrzeżeń do cen produktów na bazarach. Tymczasem średnia ocena dla 27 badanych krajów w wielu kategoriach produktów jest niższa niż w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane