Polska nadal chce wprowadzić zakaz handlu w niedziele

Autor: Rzeczpospolita 27 lipca 2009 09:02

W Polsce trwają prace nad ustawą o zamykaniu placówek handlowych w niedziele - pisze Rzeczpospolita.

Solidarność pracuje nad ustawą w ramach „Przymierza na rzecz wolnej niedzieli" z innymi organizacjami, jak Polska Izba Handlu czy Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług. We wrześniu w Sejmie odbędzie się w tej sprawie konferencja, na którą przyjadą związkowcy także z innych państw europejskich. Handel w niedzielę w różnym stopniu uregulowany jest m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii - czytamy w Rzeczpospolitej.

Początkowo miałoby to być ograniczenie godzin pracy sklepów do 9-14, ale docelowo placówki miałyby być całkowicie nieczynne. Solidarność chce zgłosić ten projekt jako inicjatywę obywatelską.

W Polsce obowiązuje dzisiaj zakaz handlu w 12 świątecznych dni w roku, ale Sejm poprzedniej kadencji zajmował się też zakazem pracy w niedziele nie tylko w handlu, ale także w pozostałych branżach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kaha 2010-06-14 17:53:13

  Kategoryczny zakaz handlu w niedziele.Jak patrzę na te niedobitki które szlajają się po Centrach i nie wiedzą po co przyszli to szlag człowieka trafia.A to polezą na lody,a to przysiądą na kawkę,a to może jakiś obiadek zeżrą,a to może zobaczą jaką kieckę kupić a może jednak czajnik,albo nie sama nie wiem czego chcę.Może przyjadę w poniedziałek to się na coś zdecyduję..koszmar.I to dla takich debili co nie wiedzą co zrobić z wolnym czasie,osoby muszą koczować w pracy w niedziele po 10 godz.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,46

 • Min

  2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane