Pomysł rejestracji sprzedaży alkoholu przez sklepy oburza handlowców

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 23 kwietnia 2009 08:53

Pomysł rejestracji sprzedaży alkoholu przez sklepy oburza handlowców

Możliwe, że na detalistów mających w ofercie napoje alkoholowe zostanie nałożony obowiązek rejestrowania za pomocą kamery jego sprzedaży. Taki pomysł przedstawiła ostatnio do konsultacji komisja „Przyjazne Państwo". Handlowcy sprzeciwiają się takiemu pomysłowi.

- Większość naszych sklepów zlokalizowana jest w małych miejscowościach. Oznacza to, że nabycie samej koncesji jest już dużym obciążeniem. Wprowadzenie obowiązku rejestrowania za pomocą kamer wszystkich transakcji sprzedaży alkoholu byłoby bardzo kosztowne i na pewno pogorszyłoby jeszcze ich sytuację - ocenia Radosław Tęcza, prezes Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielczej Sieci Zakupowej Agroo-Coop.

 - Jeżeli sklep ma powierzchnię 50 mkw. i położony jest na wsi, to na alkohol nie można nałożyć zbyt wysokiej marży, bo się nie sprzeda. W praktyce oznacza to, że jest to produkt sprzedawany po kosztach, który po prostu trzeba mieć w asortymencie - wyjaśnia Radosław Tęcza.
- Być może rozwiązaniem byłoby ograniczenie tego wymogu jedynie do większych sklepów, z oddzielnym stoiskiem monopolowym - zastanawia się prezes. - W przypadku dużych placówek, które i tak już mają wprowadzony system monitoringu, zainstalowanie dodatkowej kamery nie byłoby aż tak dużym obciążeniem - argumentuje.

Sieć Agroo-Coop tworzy kilkanaście spółdzielni, którym dzięki współpracy udaje się uzyskiwać korzystniejsze warunki zakupu towarów. Spółka zajmuje się również organizacją szkoleń i seminariów, zarówno dla kadry zarządzającej jak i personelu sklepowego. Agroo-Coop prowadzi również sieć sklepów pod wspólną marką Alux.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • hahaha 2009-04-23 13:30:54

  Kononowicz rządzi!!! Tak jak mówił " niczego nie będzie..."

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,50

 • Śr

  6,94

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane