Porozumienia o wydłużeniu okresów rozliczeniowych stosowane w handlu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 20 kwietnia 2010 09:33

Coraz więcej pracodawców zawiera porozumienia o wydłużeniu okresów rozliczeniowych. Firmy mogą wydłużać i skracać czas pracy w zależności od potrzeb. Porozumienia najczęściej zawierają firmy z branży przemysłowej, budownictwa i handlu - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Bezpośrednio po zawarciu porozumienia pracodawca może wydłużyć okres rozliczeniowy do terminu ustalonego z pracownikami. Firma musi o tym poinformować Państwową Inspekcję Pracy. Kopię porozumienia przekazuje okręgowemu inspektorowi pracy w ciągu trzech dni roboczych od dnia jego zawarcia.

W każdym miesiącu stosowania przedłużonego okresu rozliczeniowego wynagrodzenie pracownika nie może być niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia. Jednocześnie harmonogram czasu pracy, który określa indywidualny rozkład czasu pracy pracownika, musi obejmować co najmniej dwa miesiące.

Do 31 marca 2010 r. najwięcej porozumień z pracownikami zawarły firmy z branży przetwórstwa przemysłowego (56 proc. wszystkich porozumień), budownictwa (11 proc.) i handlu (9 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane