Poseł Szejnfeld: Zakaz handlu w niedzielę to temat polityczny

Autor: dlahandlu.pl 12 marca 2010 14:56

- Doświadczenia minionych lat pokazują, że projekty zakazu handlu w niedzielę mają przede wszystkim charakter polityczny, wyborczy. Proszę zwrócić bowiem uwagę, że dyskusje na ten temat nasilają się wprost proporcjonalnie do zbliżającego się czasu wyborów. Nie inaczej jest obecnie, dlatego odświeżono ten projekt - uważa poseł Adam Szejnfeld.

Według posła od dawna wiadomo, że wprowadzenie takiego zakazu miałoby poważne skutki ekonomiczna a więc i społeczne. - Oczywiście naiwnością byłoby sądzić, iż wszelkiego rodzaju analizy oraz dyskusje, toczone przez minione lata, w czasie kiedy podejmowano ustawowe rozwiązania dotyczące zakazu handlu w niektóre święta, zamknęły temat - mówi Adam Szejnfeld. - Zapomina się jednak, że handel i usługi są w Polsce wielkim rynkiem pracy. Pracodawcy w tych sektorach należą do ścisłej czołówki, a stan ten będzie się rozwijał, gdyż jest to cecha bogacącego się społeczeństwa. Ograniczenia w wymiarze czasu pracy w sposób oczywisty musiałyby się negatywnie odbić się na skali zatrudnienia, a to skutkowałoby zwiększeniem bezrobocia. Taki rozwój wypadków nie jest nam potrzebny - kontynuuje poseł.

Zdaniem Szejnfelda ewentualny zakaz handlu w niedzielę rodziłby wiele problemów. - Wszystkie one były wielokrotnie omawiane w minionych miesiącach i latach. W mojej ocenie wszelkie wątpliwości zostały już rozwiane a próby powrotu do tematu mają podłoże nie merytoryczne, ale polityczne. Wszystko obliczone jest na to, by spolaryzować społeczeństwo na tych, co są za i na tych, co są przeciw. Komuś zależy na użyciu takiego instrumentu wyborczego. Kiedyś używano do tego tematu kary śmierci, aborcji czy jeszcze dawniej pornografii. Od kilku lat wraca sprawa zakazu handlu w niedziele i święta, bo to społecznie kontrowersyjny temat. Świetnie więc nadaje się do socjotechnicznych rozgrywek i politycznego harcowania - uważa poseł Adam Szejnfeld.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jo 2011-04-30 16:47:39

  do Alfredo

  Ma rację, idioto. Gdyby to faktycznie była spraawa do rozwiązania, dotyczyłaby nie tylko handlu. Wielu ludzi musi pracować w niedzielę. Tylko nie są na widoku.

 • alfredo 2011-04-03 11:45:27

  Panie ośle robi pan zament jak TVN i jego szefowie ouknij się pan w to swoią rozczochraną.

 • zuzia 2010-05-04 01:44:33

  dajcie ludziom wolny dzień od pracy,aby mogli sie cieszyć własnym życiem.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,85

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane