Poszukiwani najemcy na warszawskim targowisku

Autor: Życie Warszawy 7 lipca 2009 09:50

Pierwsza część powstającego właśnie targowiska przy ul. Marywilskiej w Warszawie będzie gotowa w przyszłym roku - czytamy w Życiu Warszawy.

Do 2011 roku Kupiec Warszawski chce wybudować przy ul. Marywilskiej 1,5 tys. stanowisk targowych w klasycznych halach. Mają się tam przenieść handlowcy ze Stadionu Dziesięciolecia. Spółka wygrała przetarg na 25-letnią dzierżawę miejskiego gruntu. Docelowo na 20 ha może powstać 3 tys. miejsc do handlu. Podstawowy moduł sklepowy to pomieszczenie o powierzchni ok. 25 mkw. Możliwe jest łączenie modułów. W planach jest zarówno handel detaliczny, jak i hurt.
- Wybraliśmy projekt prosty i ekonomiczny, choć z sentymentem oglądaliśmy też taki, który wizualnie przypominał Stadion Dziesięciolecia. Ale miał kosztować ok. 300 mln zł. Ten jest tańszy prawie o połowę - mówi Cezary Bunkiewicz z zarządu Kupca Warszawskiego.
Do końca sierpnia spółka przyjmuje umowy rezerwacyjne. Za jedno stanowisko trzeba zapłacić ok. 6 tys. zł. - Pierwszeństwo mają kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia, ale chętnie przyjmiemy i innych handlowców - mówi wiceprezes KW Jarosław Jarosz.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane