Powstają kolejne Zielone Markety

Autor: Radosław Wałkuski, portal dla handlu.pl 23 lutego 2009 15:36

Powstają kolejne Zielone Markety

W marcu w Długosiodle (woj. mazowieckie) pojawi się nowy sklep sieci Zielony Market. Na ten rok planowanych jest kilka kolejnych otwarć – dowiedział się portal dla handlu.pl.

Powierzchnia użytkowa nowej placówki ma wynosić 390 m kw., z czego 253 m kw. przypadnie na powierzchnię handlową. Będąca właścicielem sieci Zielony Market spółka SPS Handel chce w 2009 roku otwierać kolejne sklepy. - Trzy otworzymy na pewno, ale niewykluczone, że będzie ich w sumie pięć albo nawet sześć - mówi Mariola Dmochowska dyrektor ds. sieci w SPS Handel. Nowe obiekty mają powstawać głównie w tym regionie, w którym firma już działa (tzn. w woj. mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim). - Chcemy rozwijać się nie tylko pod względem ilości sklepów, ale również zasięgu ich występowania - wyjaśnia Mariola Dmochowska.

Spółka ma też w planach rozbudowę swojego magazynu dystrybucyjnego. Obecnie zajmuje on powierzchnię 3 tys. m kw. - Jeszcze w tym roku powiększymy go o 4 tys. m kw. magazynów wysokiego składowania - zapewnia nasza rozmówczyni.
SPS Handel prowadzi na bieżąco prace związane z dostosowaniem już istniejących obiektów do standardów sieci przy okazji powiększając ich powierzchnię handlową. Właśnie zakończył się remont sklepu w Łysych, dzięki któremu udało się uzyskać dodatkowe 100 m kw. powierzchni sprzedaży - Na ten rok zaplanowaliśmy jeszcze kilka prac tego typu - informuje Mariola Dmochowska. Firma stara się również uatrakcyjniać swoją ofertę: ostatnio do części sklepów wprowadzona została mała gastronomia. W planach są inne pomysły mające na celu przyciągniecie dodatkowych klientów, choć firma na razie nie chce zdradzać szczegółów.

Sieć Zielony Market tworzy obecnie 38 placówek handlowych zlokalizowanych w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Średnia powierzchnia sklepu wynosi ok. 300 mkw. W 2008 roku do sieci dołączyło 5 nowych placówek w miejscowościach: Ostrołęka, Świętajno, Iłowo, Zielona i Spychowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane