Powstaje dużo sklepów internetowych, bo ich założenie jest tanie

Autor: Gazeta Prawna 4 września 2009 11:53

W I półroczu obroty sklepów internetowych wzrosły o 25 proc. E-sklepy liczą, że w IV kwartale zwiększą obroty o 30 proc., pomoże im w tym sezon świąteczny - czytamy w Gazecie Prawnej.

Branża e-handlu kończy przygotowania do IV kwartału, w którym e-sklepy potrafią zrealizować nawet 40 proc. rocznych obrotów. Polacy nie zwiększali wprawdzie wydatków na zakupy w takim tempie jak w latach poprzednich, ale przychody e-sklepów wciąż rosły. W I półroczu zwiększyły się około 25 proc. Jest szansa, że Polacy nie będą oszczędzać na prezentach i wydadzą na zakupy o 30-35 proc. więcej.

Popularność e-handlu rośnie nie tylko ze względu na możliwość zrobienia o kilkanaście procent tańszych zakupów niż w sklepach tradycyjnych. Coraz częściej e-commerce traktowany jest jako sposób na założenie własnego biznesu. W przypadku sklepu jest to bowiem o wiele tańsze niż uruchomienie tradycyjnego punktu, gdzie już na samym początku ponieść trzeba choćby koszty dzierżawy lokalu i zakupienia towaru.

Jak wynika z danych serwisu Sklepy24.pl, na koniec 2008 roku e-sklepów było około 4,6 tys. Dziś - jak podaje serwis - jest ich o ponad tysiąc więcej.
- Niska bariera wejścia do e-handlu zachęca. Ale dziś w najpopularniejszych kategoriach produktowych konkurencja jest już naprawdę duża i trudno jest zdobyć rynek bez poważnych nakładów marketingowych. O wiele łatwiej jest natomiast w przypadku niszowych ofert - tłumaczy Piotr Jarosz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane