Powstaje kilka hal targowych w Łodzi

Autor: Dziennik Łódzki 30 marca 2009 11:32

Dobiega końca budowa hali na targowisku Tatrzańska-Rydla. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kupcy otworzą ją jeszcze przed świętami - podaje Dziennik Łódzki.

W przyszłym tygodniu mają wejść kupcy i ustawiać towar. - Chcemy otworzyć halę jeszcze przed świętami - mówi Wasilewski. - Szanse tego planu oceniam na 80 procent. Z trawnikami i drzewkami nie zdążymy, ale zakupy będzie można robić.

Parterowa hala budowana jest od sierpnia ubiegłego roku. Udało się ją skończyć mimo ostrych protestów części kupców. Budynek ma mieć 1280 mkw. , podzielonych na 66 stoisk. Wszystkie miejsca są już wynajęte. W środku znajdą się 24 boksy dla sprzedawców świeżych warzyw i owoców, pozostałe zostaną podzielone równo między przetworzone artykuły spożywcze i artykuły przemysłowe.

Nieco dłużej na swoje hale będą musieli poczekać klienci innych modernizowanych rynków. Piętrowa hala na targowisku Dolna-Ceglana będzie gotowa najwcześniej za dwa, trzy miesiące, ale już od tego tygodnia kupcy mogą składać oferty najmu. Na parterze liczącej w sumie 1500 mkw. powierzchni hali ma znaleźć się 16 stoisk spożywczych i przemysłowych, góra ma być wynajęta pod biura i usługi. Zmienia się stan prawny targowiska - w 15-letnią dzierżawę przejmie ją spółka Gnom, dotychczasowy administrator terenu.

Na sąsiednim Bałuckim Rynku budowa hali dotarła już do półmetka. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 8,5 tys. mkw. powierzchni podzielonych na 300 boksów będzie gotowych koło sierpnia.

Prace przygotowawcze do modernizacji trwają też na Górniaku. Roboty budowlane mają ruszyć w czerwcu. Pod koniec roku od strony ul. Piotrkowskiej ma już stać pawilon dla kwiaciarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane