Powstanie kolejna Rosa

Autor: Gazeta Wyborcza 31 lipca 2009 10:27

Na działce po dawnych pawilonach na rogu ulic Kilińskiego i Witolda w Radomiu rusza budowa galerii handlowej "Pawilony Rosa". Nazwa inwestycji nie jest przypadkowa. Po pierwsze, wskazuje inwestora: to radomska firma Ro.Sa.Bud. Po drugie, nawiązuje do legendarnych już pawilonów, które stały w tym miejscu - podaje Gazeta Wyborcza.

Kupcy z pawilonów przez lata nie zgadzali się na zmianę lokalizacji sklepów, co blokowało budowę przedłużenia Kilińskiego do ulicy Malczewskiego. Ostatecznie władzom miasta udało się ich przekonać, żeby opuścili pawilony i poczekali na wybudowanie nowego obiektu handlowego, nieco bardziej w głębi, do którego będą mogli się przeprowadzić.

Jak informuje Ryszard Stompór, dyrektor w firmie Ro.Sa. Bud., budynek ma być trzykondygnacyjny, z użytkowym poddaszem, całkowicie podpiwniczony i, co ważne dla zmotoryzowanych klientów, z dwupoziomowym garażem podziemnym.

Na parterze od strony ulic znajdzie się 16 sklepów - dostępnych z poziomu przylegających do budynku ciągów pieszych. To tam, jak informuje Stompór, wprowadzą się kupcy z dawnych pawilonów. Wszystkie pozostałe powierzchnie handlowo-usługowe będą dostępne z wewnętrznych holi na poszczególnych kondygnacjach. Parter i dwa pierwsze piętra będą przeznaczone na handel i usługi, znajdzie się tam m.in. jeden sklep wielkopowierzchniowy.

- Jest ogromne zainteresowanie naszą inwestycją, nie będziemy mieć kłopotów z zapełnieniem galerii - mówi Stompór.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane