Poziomka chce przekroczyć 200 punktów

Autor: dla handlu.pl. Radosław Wałkuski 13 lutego 2009 10:47

Sieć sklepów franczyzowych Poziomka skupia obecnie 174 placówki. Plany zakładają przekroczenie 200 do końca 2009 roku.

- To wbrew pozorom ambitny plan. Współpraca z naszymi partnerami opiera się na trzymaniu się ustalonych zasad i działaniu zgodnie z polityką sieci. Siłą rzeczy nie każdy franczyzobiorca potrafi i chce się do tego dostosować. Nie z każdym możemy kontynuować współpracę. Oznacza to, że do przyłączenia się do naszej sieci będziemy musieli zachęcić więcej niż brakujące 26 sklepów - wyjaśnia Dariusz Ałdaś dyrektor ds. sieci. Firma na razie nie planuje ekspansji terytorialnej, nowe sklepy mają pojawiać się na obszarze, na którym Poziomka już działa tzn. w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim i łódzkim.
W ostatnim czasie do sieci dołączył sklep w miejscowości Garbatka (woj. mazowieckie). W ciągu najbliższych dwóch tygodni mają również zostać sfinalizowane rozmowy z kolejnymi partnerami. Na razie Dariusz Ałdaś nie chce zdradzać szczegółów, wiadomo jedynie, że jeden ze sklepów ma być zlokalizowany w województwie lubelskim, a dwa w mazowieckim.
Według zapewnień Dariusza Ałdasia w najbliższym czasie firma chce również pracować nad wewnętrzną wizualizacją sklepów. Jeszcze w pierwszym kwartale ma się pojawić nowa strona internetowa.
Według Dariusza Ałdasia Poziomka już teraz odczuwa skutki spowolnienia gospodarczego, choć zastrzega, że na razie nie są to duże zmiany. - Sytuacja mobilizuje nas do tego, żeby jeszcze aktywniej zabiegać o klientów. Przede wszystkim chcemy postawić na atrakcyjne promocje cenowe i tym sposobem zachęcić ludzi do odwiedzania naszych sklepów - podkreśla Dariusz Ałdaś.
Sieć poziomka skupia niewielkie sklepy, w których powierzchnia sali sprzedaży wynosi średnio 55 m kw. Placówki zlokalizowane są zarówno w miastach jak i w małych miejscowościach.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane