REKLAMA
REKLAMA

Poznań: Cash back coraz bardziej popularny

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 1 kwietnia 2009 11:37

Od początku 2008 roku w niektórych sklepach należących do Społem PSS klienci podczas robienia zakupów mają możliwość korzystania z usługi cash Back. Wartość wypłat wzrosła w ciągu roku ponad 50 - krotnie. Średnie miesięczne tempo wzrostu wynosi 200 proc.

REKLAMA

- Usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza, ze umożliwia wypłatę gotówki w miejscach gdzie trudno jest o bankomat - mówi przedstawiciel Społem Poznańskiej Spółdzielni Spożywców. - Poza tym w momencie, gdy klient ma do wyboru obcy bankomat lub wypłatę przez terminal, wybierze tą drugą opcję, gdyż jest dużo tańsza - podkreśla.

Wypłaty możliwe są obecnie w ponad połowie sklepów należących do poznańskiej spółdzielni. Można ich dokonać w przypadku zapłaty za zakupy za pośrednictwem terminala, bez względu na ich wartość. Maksymalna kwota jaką można pobrać to 200 zł. Wypłata przez terminal zmniejsza limit płatniczy karty (jeżeli taki istnieje) a nie limit wypłat z bankomatu. Na przykład klient posiadający limit na karcie w kwocie 200 zł i płacący za dokonane zakupy 40 zł może maksymalnie wypłacić 160 zł, o ile już tego samego dnia nie płacił kartą. Osoba nie posiadający limitu płatniczego na karcie wypłaci dowolną kwotę nie wyższą niż 200 zł.

Spółdzielnia ani agent rozliczeniowy kart płatniczych (Polcard) nie pobierają opłat manipulacyjnych za wypłacanie pieniędzy w sklepowej kasie. Klient jest obciążany opłatą przez bank - wystawcę karty, zgodnie z jego taryfą opłat, w większości banków wynosi ona od 0,50-1,00 zł.

O możliwości wypłacania gotówki w sklepie klienci dowiadują się z plakatów umieszczonych w placówkach sieci, materiałów promocyjnych dostarczanych przez agenta rozliczeniowego kart płatniczych oraz od kasjerów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA