Poznań: Cash back coraz bardziej popularny

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 1 kwietnia 2009 11:37

Od początku 2008 roku w niektórych sklepach należących do Społem PSS klienci podczas robienia zakupów mają możliwość korzystania z usługi cash Back. Wartość wypłat wzrosła w ciągu roku ponad 50 - krotnie. Średnie miesięczne tempo wzrostu wynosi 200 proc.

- Usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza, ze umożliwia wypłatę gotówki w miejscach gdzie trudno jest o bankomat - mówi przedstawiciel Społem Poznańskiej Spółdzielni Spożywców. - Poza tym w momencie, gdy klient ma do wyboru obcy bankomat lub wypłatę przez terminal, wybierze tą drugą opcję, gdyż jest dużo tańsza - podkreśla.

Wypłaty możliwe są obecnie w ponad połowie sklepów należących do poznańskiej spółdzielni. Można ich dokonać w przypadku zapłaty za zakupy za pośrednictwem terminala, bez względu na ich wartość. Maksymalna kwota jaką można pobrać to 200 zł. Wypłata przez terminal zmniejsza limit płatniczy karty (jeżeli taki istnieje) a nie limit wypłat z bankomatu. Na przykład klient posiadający limit na karcie w kwocie 200 zł i płacący za dokonane zakupy 40 zł może maksymalnie wypłacić 160 zł, o ile już tego samego dnia nie płacił kartą. Osoba nie posiadający limitu płatniczego na karcie wypłaci dowolną kwotę nie wyższą niż 200 zł.

Przeczytaj także:

Spółdzielnia ani agent rozliczeniowy kart płatniczych (Polcard) nie pobierają opłat manipulacyjnych za wypłacanie pieniędzy w sklepowej kasie. Klient jest obciążany opłatą przez bank - wystawcę karty, zgodnie z jego taryfą opłat, w większości banków wynosi ona od 0,50-1,00 zł.

O możliwości wypłacania gotówki w sklepie klienci dowiadują się z plakatów umieszczonych w placówkach sieci, materiałów promocyjnych dostarczanych przez agenta rozliczeniowego kart płatniczych oraz od kasjerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,38

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane