Poznań wynajmuje lokale za złotówkę

Autor: GW 9 marca 2009 09:17

Miasto ogłosiło promocję: ty wykonasz drobne remonty - ZKZL wynajmie ci lokal za złotówkę miesięcznie. Niezależnie od jego metrażu - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Wśród lokali za złotówkę są pomieszczenia handlowo-usługowe w różnych częściach miasta, tak w centrum, jak i na obrzeżach, których nie udało się do tej pory zagospodarować.

Do wynajęcia za złotówkę są m.in. lokale w ścisłym centrum Poznania: na al. Marcinkowskiego, Garbarach, ul. Wrocławskiej czy Głogowskiej.

Lokale mają też bardzo zróżnicowaną wielkość. Od całkiem małych - 14-metrowych - do takich o powierzchni dochodzącej nawet do 170 m kw.

Największą atrakcją lokali, oprócz położenia, będzie - przynajmniej przez pierwszy rok najmu - bardzo niski czynsz. - Przez okres 12 miesięcy za lokal, bez względu na jego powierzchnię, najemca będzie płacił tylko złotówkę netto miesięcznie. Brutto będzie to 14 zł. Po upływie tego czasu jednak czynsz wzrośnie.

O tym, jak duża będzie podwyżka, najemca dowie się jeszcze przed podpisaniem początkowej umowy najmu. - Musimy poinformować klienta o tym, ile będzie płacił za m kw. po upływie roku. To dla niego bardzo istotne, przecież zainwestuje własne środki, by zaadaptować lokal na swoje potrzeby - tłumaczy Aleksandra Szych z UM w Poznaniu .

W zamian za niski czynsz przez rok, najemca będzie musiał odrestaurować zajmowany lokal. - Niektórym z nich potrzebny jest generalny remont wraz z wymianą instalacji, innym tylko wymiana okien, podłogi czy drobne naprawy - mówi Szych. - Trzeba pamiętać, że lokale położone w ścisłym centrum znajdują się zazwyczaj w strefie ochrony konserwatorskiej. Wykonanie tam jakichkolwiek prac będzie wymagało zgody konserwatora zabytków - dodaje. Najemcy na wykonanie potrzebnych remontów mają 10 miesięcy.

Zainteresowani mają czas do 29 maja na składanie ofert. O pomieszczeniach do wynajęcia można przeczytać na stronie internetowej www.zkzl.poznan.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane