Poznaniacy nie chcą kolejnego centrum handlowego

Autor: Polska - Głos Wielkopolski 15 lipca 2009 10:13

Do Urzędu Miasta wpłynęła petycja mieszkańców osiedli przy Milczańskiej, Katowickiej Oświecenia i na Polance, którzy protestują przeciwko budowie Centrum Handlowego Łacina - donosi Głos Wielkopolski.

Jak twierdzą, nie chcą się znaleźć w kotle pomiędzy dwoma gigantycznymi centrami. Z jednej strony jest już bowiem Galeria Malta, a Łacina ma być od niej jeszcze większa. 

Na Łacinie ma zostać zagospodarowanych na cele usługowe, mieszkaniowe i biurowe około 60 hektarów. Samo Centrum Łacina zaplanowano na obszarze około 9 hektarów, w tym powierzchnia handlowa zajmie ponad 100 tys. metrów kwadratowych. Powstanie ono na terenie pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Krzywoustego, Milczańską i trasą tramwajową na Rataje. Jego budowa prawdopodobnie rozpocznie się w przyszłym roku.

W petycji mieszkańców, którą obwieszone były klatki schodowe w blokach, napisano m.in. : Jeśli nie chcesz, aby nasza dzielnica została zabudowana kolejnym molochem handlowym, podpisz się pod petycją do prezydenta Poznania i rady Miasta Poznania, mającą na celu publiczne i jawne wyjaśnienie celowości i warunków realizacji tej gigantycznej inwestycji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane