Pozyskiwanie lojalnego klienta ważne w kryzysie

Autor: dla handlu.pl 19 maja 2009 13:54

Angielska firma konsultingowa Pasiony Group przygotowała kilka rad na czas kryzysu dotyczących przyciągania klientów w czasach kryzysu. Porady zostały przygotowane z myślą o firmach z sektora gastronomicznego. Jednak wiele z nich może się przydać się również fimom handlowym.

Na podstawie rynkowych obserwacji, Pasiony Group zidentyfikował zestaw najważniejszych zasad:

Wsparcie sprzedaży
Niezależnie od prowadzonego stale procesu utrzymywania poziomu obsługi klienta, jakości produktów i odpowiedniej atmosfery w firmie, cała kadra powinna mieć świadomość znaczenia rozwoju przedsięwzięcia. Aby robić to z powodzeniem, pracownicy muszą otrzymać właściwe szkolenie, tak, by stosować właściwe techniki sprzedaży oraz utrzymywać stosowną jakość relacji i komunikacji z klientami.

Reklama
W zależności od budżetu i grupy docelowej, reklamę realizować można poprzez plakaty umieszczone na zewnątrz, w bliższym i dalszym otoczeniu, poprzez magazyny i gazety, rozgłośnie radiowe, telewizję oraz mailing. Dobra kampania powinna wesprzeć sprzedaż zaraz po ukazaniu się reklam.

Mailing jest szczególnie przydatny, jako że pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą odwiedzić sklep, choćby z uwagi na jej bliskość, odpowiednie pozycjonowanie lub grono klientów

Merchandising
Merchandising jest używany w celu promocji jakości i różnorodności produktów, tak by uzyskać zarówno większą sprzedaż i związać klienta ze sklepem.

PR
Działania public relations (PR) realizować można poprzez zewnętrzną agencję, osobę spośród pracowników. Przydatne są m.in. takie działania, jak uroczyste otwarcie sklepu czy komunikacja późniejszych, szczególnych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem. Uzyskane w prasie efekty cieszą się w opinii czytelników większą wiarygodnością niż materiały reklamowe.

Strona internetowa
Strona www może być uniwersalnym narzędziem promocyjnym, pozwalającym na stałe aktualizacje oferty i towarzyszących wydarzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane