REKLAMA
REKLAMA

Pracodawca sam podejmie decyzje o utworzeniu palarni

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 13 kwietnia 2010 10:35

Pracodawca zdecyduje o utworzeniu lub likwidacji pomieszczeń, gdzie podwładni mogą palić. Sądy lub Państwowa Inspekcja Pracy nie będą mogły nakazać firmie, aby utworzyła palarnię. Pracodawcy mogą rezygnować z tworzenia palarni, bo muszą one spełniać ustawowe wymogi bhp - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

REKLAMA
Pracodawcy mogą rezygnować z tworzenia palarni także ze względu na koszty. Jeśli zdecydują się na wyodrębnienie pomieszczenia dla palaczy w firmie, będą musieli dopilnować, aby spełniało ono odpowiednie wymogi. Miejsce to musi być zaopatrzone w wentylację zapewniająca co najmniej 10-krotną wymianę powietrza w ciągu godziny i obejmować powierzchnię co najmniej 4 mkw. Powinno też być wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i wentylowane w taki sposób, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.

Palarni nie powinni natomiast likwidować ci pracodawcy, którzy już wyodrębnili takie pomieszczenia. Nie poniosą oni dodatkowych kosztów, bo nowe przepisy nie zmieniły wymogów, jakie powinny spełniać miejsca, w których można palić. Dodatkowo nie muszą obawiać się, że pracownicy będą łamać przepisy i palić w miejscach do tego nieprzeznaczonych (np. w toaletach lub piwnicach). Takie postępowanie pracowników może bowiem stwarzać niebezpieczeństwo pożaru.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13902

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA