Pracownicy hipermarketów będą protestować

Autor: PAP 24 marca 2009 09:19

Pod hasłem "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" związkowcy, m.in. z Sierpnia 80, będą demonstrować 26 marca w Warszawie. Przed gmachami resortów zdrowia i gospodarki wyrażą sprzeciw wobec antypracowniczej - ich zdaniem - polityki frządu. W proteście wezmą udział m.in. pracownicy hipermarketów.

Lider Sierpnia 80 Bogusław Ziętek poinformował, że tylko ze Śląska w czwartek pojedzie do Warszawy około tysiąc górników i hutników. Stawią się tam również reprezentacje m.in. ratowników medycznych, stoczniowców oraz pracowników zbrojeniówki i hipermarketów z innych części kraju.

- Demonstracja jest wyrazem sprzeciwu wobec polityki rządu - likwidacji miejsc pracy, ograniczania i zamrażania wynagrodzeń (...). Czas najwyższy, by strona społeczna jasno wyartykułowała swoje postulaty, sprzeciwiając się polityce, która zbankrutowała w całej Europie, natomiast polski rząd nie wyciągnął z tego żadnych wniosków - nadal upiera się przy kontynuacji polityki ultraliberalnej - mówił Ziętek.

- Będziemy też protestować przeciw zmianom w kodeksie pracy. Chodzi przede wszystkim o zmiany dotyczące umów o pracę i możliwość rozszerzenia stosowania tzw. umów śmieciowych, a także uelastycznienie czasu pracy. Te pomysły drastycznie pogorszą sytuację pracowników, natomiast nie wpływają w żaden sposób na tzw. walkę z kryzysem - uznał lider Sierpnia 80.

Lider Sierpnia 80 przypomniał też, że zapowiadana warszawska demonstracja będzie już drugą pod hasłem - Nie będziemy płacić za wasz kryzys". Poprzednia odbyła się 24 lutego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane