Pracownicy hipermarketów mogą się szkolić z bezpiecznego picia alkoholu

Autor: Gazeta Wyborcza 9 września 2009 09:57

Jak pić, żeby było bezpiecznie? Co zrobić, by się nie uzależnić? Takie dwugodzinne szkolenia mają przejść pracownicy lubelskich firm, urzędów i instytucji. Wymyślili je urzędnicy z lubelskiego ratusza. Szkolenia mają zostać sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki Przeciwalkoholowej. Ratusz rozesłał ofertę do kilkudziesięciu dużych firm z Lublina (w tym m.in. do hipermarketów i zakładów produkcyjnych) - czytamy w Gazecie Wyborczej.

 - Szkolenie będzie dotyczyć m.in. zakresu trzeźwości w miejscu pracy czy szkodliwości spożywania alkoholu - mówi urzędniczka ratusza. Dodaje, że na razie trudno oszacować koszty, bo to zależy od liczby osób biorących udział w projekcie.

Pomysł urzędników nieszczególnie podoba się specjalistom od uzależnień. - Trudno mówić, że samo szkolenie jest działaniem profilaktycznym. To musi być cały program profilaktyczny - nie ma wątpliwości Aleksander Czop z Ośrodka Leczenia Uzależnień. Dodaje, że dwie godziny szkolenia będą prawdopodobnie zwykłą pogadanką, która niewiele zmieni. - Na butelkach z alkoholem też są informacje o szkodliwości picia, a mimo to, po nie sięgamy. Samo dwugodzinne szkolenie to za mało - twierdzi Czop.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane