Pracownicy polublili firmowe Wigilie

Autor: Kurier Lubelski 21 grudnia 2009 15:10

Lubimy świętować w gronie współpracowników, a z bonusów świątecznych najbardziej cenimy premie finansowe - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl., który zapytał użytkowników, jak świętuje się w ich firmach - podał Kurier Lubelski.

Firmową wigilię organizuje pracodawca niemal co drugiego (46 procent) ankietowanego. Zdecydowana większość pracowników (93 proc.) traktuje to jako miły zwyczaj, a blisko dwie trzecie uważa, że warto świętować w gronie osób, z którymi spędza się tak dużo czasu.

Co czwarty ankietowany pracownik jest spokojny o świąteczne benefity od swojego pracodawcy. Kolejne 25 proc., to osoby, które odczują skutki kryzysu - ich firma w tym roku zrezygnuje w ogóle z dodatkowej, świątecznej gratyfikacji albo ograniczy wartość takich świadczeń. Prawie co trzeci pracownik - niezależnie od sytuacji gospodarczej - nie otrzymuje świątecznych bonusów od pracodawcy.

Najbardziej pożądane przez pracowników prezenty to premie finansowe (44 proc.) i bony świąteczne (30 proc. wskazań). Co piąty pracujący internauta ucieszyłby się z wolnego dnia w Wigilię, 24 grudnia. Dla 15 proc. ankietowanych wystarczającym prezentem byłyby życzenia złożone osobiście przez szefa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane