Pracownicy rzadko podnoszą kwalifikacje

Autor: Gazeta Prawna 8 lipca 2009 11:57

Pracownicy, którzy ukończyli 45 lat mogą ubiegać się w urzędach pracy o 10 tys. zł na szkolenia - podaje Gazeta Prawna.

Od 1 lutego starosta może pracownikowi, który ukończył 45 lat, zapłacić za jego szkolenie w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych, a także uzyskania innych dodatkowych kwalifikacji. Szczególnie preferowane są osoby, które nie mają kwalifikacji, muszą je zmienić lub uzupełnić, albo utraciły zdolność do wykonywania pracy w dotychczas wykonywanym zawodzie. Pracownicy w czasie szkolenia nie mają prawa do stypendium szkoleniowego. Warunkiem ubiegania się przez nich o wsparcie jest zarejestrowanie w urzędzie pracy jako poszukujący pracy.

Zdaniem przedstawicieli urzędów pracy pracownikom trudno jest brać udział w szkoleniu ze względów organizacyjnych. W tygodniu powinni szkolić się co najmniej 30 godzin. Czyli, jeśli pracują, w weekendy i wieczorami.

- Żaden pracodawca nie zgłosił się do urzędu pracy, bo był zainteresowany podniesieniem kwalifikacji pracowników - mówi Agata Młynarczyk, dyrektor Urzędu Pracy w Świnoujściu.Dodaje, że firmy nie naciskają w tej sprawie, bo nie zależy im na podnoszeniu kwalifikacji pracowników. A ci oczekują, że to z inicjatywy pracodawcy będą się szkolić.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane