Pracowników motywują nie tylko pieniądze

Autor: dla handlu.pl 4 maja 2009 09:53

Pracę motywują nie tylko pieniądze. Wynagrodzenie ma oczywiście duże znaczenie, ale nie jest jedynym powodem, który sprawia, że kadra przychodzi każdego dnia do pracy - uważa Mo Mokhtar, dyrektor zarządzający firmy Pasiony Group.

Osobiste nastawienie i podejście pracowników do klienta ma istotne znaczenie dla powodzenia sklepu, dlatego szef firmy musi być źródłem motywacji, i to nie tylko bazującej na finansowych premiach. Czasem słowa „dobra robota" skierowane pod adresem pracowników mogą być bardziej skuteczne.

Na podstawie rynkowych obserwacji, Pasiony Group zidentyfikował pięć najważniejszych zasad dotyczących motywacji i wspierania pracowników:

Komunikacja
Konieczne są regularne spotkania z pracownikami, szczególnie takie, które wszystkim umożliwiają wyrażanie swoich racjonalnych opinii, wniosków i obaw. Wspiera to poczucie przynależności i wspiera lojalność kadry, która coraz bardziej staje się częścią jednej rodziny.

Dobrze zorganizowany system nagradzania
Umiejętność identyfikacji i nagradzania wyróżniających się pracowników, bez względu na zajmowane przez nich stanowiska, to podstawa.

Kultura pracy i otoczenie
Istotą wnętrza każdego przedsiębiorstwa powinna być wzajemna troska i dobra atmosfera. Praca w jednej firmie i odpowiedzialność przed inwestorami, udziałowcami oraz innymi instytucjami, nie musi oznaczać, że przestaniemy zauważać, kim jesteśmy i koncentrować się na utrzymywaniu wysokiego morale oraz zadowolenia wśród wszystkich zatrudnionych.

Zatrudnianie właściwych kandydatów i trening całej kadry w celu budowy pożądanych, biznesowych standardów firmy
W procesie rekrutacji i awansów, główny nacisk należy położyć na właściwą identyfikację osób, odpowiednich do realizacji określonych wyzwań. Należy przewidzieć, jak kandydaci współpracować będą w ramach zespołu i swoich nowych obowiązków. Bezcelowa jest promocja pracowników, którzy doskonale sprawdzają się na obecnym stanowisku, natomiast na nowym zetkną się z zupełnie innymi wymaganiami. Inwestycja w szkolenia demonstruje naszym pracownikom, że doskonalenie to wzajemny proces, który pomaga im z dalszej karierze.

Dodatkowe korzyści pomagające zainteresować i utrzymać pracowników
Pracowników z pewnością zainteresują dodatkowe benefity takie, jak dostateczna liczba dni wolnych od pracy, zniżki cenowe oraz inne dodatki motywacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane