Prąd poraził klienta przy kasie w Auchan

Autor: Gazeta Wyborcza 6 sierpnia 2009 11:51

- W zielonogórskim hipermarkecie Auchan jeden z klientów został porażony prądem. Mężczyźnie nie pomógł żaden z pracowników ochrony, nie zareagowała też kasjerka, a gdy klient zwrócił uwagę, by zamknięto kasę, kasjerka odmówiła - relacjonuje czytelnik Gazety Wyborczej.

Metalowa tacka, na której kładzie się pieniądze, prawdopodobnie przyczepiona była do kabla, który idzie pod kasą. Prawdopodobnie zawiniła zła izolacja i to poraziło klienta. W końcu, po interwencji klientów, kasę zamknięto.

Gazeta otrzymała komunikat z firmy Schiever Polska, współwłaściciela marketu Auchan. - Kasa została niezwłocznie zamknięta i obecnie urządzenie jest w trakcie naprawy - pisze Schiever Polska. Nie wyjaśnia jednak, dlaczego nikt z pracowników nie pomógł porażonemu przez prąd klientowi i co to był za wypadek.

Sprawą obiecała się zająć Okręgowa Inspekcja Pracy w Zielonej Górze. Inspektorzy mają sprawdzić stanowiska pracy - Jeżeli wystąpiły nieprawidłowości pod kątem złamania przepisów BHP, uruchomimy postępowanie wyjaśniające - mówi Jolanta Jankowska z Inspekcji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane