Prezes KZRS: Lokalnie GS-y nadal wyznaczają poziom cen w sklepach

Autor: dlahandlu.pl 29 czerwca 2009 10:20

Prezes KZRS: Lokalnie GS-y nadal wyznaczają poziom cen w sklepach

Jak każdy uczestnik rynku handlu detalicznego sklepy GS zmagają się z konkurencją rynkową i osłabieniem gospodarczym, ale jest wiele spółdzielni, które wychodzą z tego obronną ręką - zapewnia Andrzej Anulewicz, prezes zarządu KZRSS Samopomoc Chłopska.

- Spółdzielnie starają się w taki sposób organizować, by wspólnie negocjować ceny u hurtowników. Daje to szansę na większe upusty cenowe, które pozwalają lepiej konkurować innymi z sieciami handlowymi. Bywa jednak, że to konkurencja musi dostosować się do cen proponowanych przez sklepy GS-u, bo to one są na lokalnym liderem - dodaje prezes Anulewicz. Wśród spółdzielni, które dobrze radzą sobie na rynku prezes wymienia spółdzielnie z Płocka, która rocznie wypracowuje 1 mln zł zysku i znaczną jego część przeznacza na inwestycje.

W Polsce działa 9 tys. sklepów spożywczych i przemysłowych należących do 1 tysiąca Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Głównym atutem sklepów należących do GS-ów są przede wszystkim najlepsze lokalizacje w małych miejscowościach do kilku tysięcy mieszkańców, rozpoznawalna marka i wierni klienci, o których tak trudno w obecnych czasach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane