Prezes Marek Theus odchodzi z Rabatu Pomorze, by prowadzić własne sklepy

Autor: Wiadomości handlowe 16 października 2009 09:47

14 października, Marek Theus, który stworzył Sieć 34 i od 11 lat pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Rabat Pomorze, wchodzącej w skład giełdowej grupy Bomi, zrezygnował ze stanowiska i wypowiedział umowę o pracę - podały Wiadomości Handlowe. Powodem miały być różnice zdań na temat rozwoju grupy i odmienne wizje rozwoju sieci Rabat Pomorze, prezentowane przez jej twórcę i przez zarząd grupy, która (obok Emperii i Eurocash) ma być trzecim graczem w handlu FMCG.

Theus uważa, że rozmowy z właścicielem rzeszowskiej hurtowni spożywczej Bać-Pol o wejściu w skład Bomi miały charakter bardziej marketingowy niż merytoryczny i żałuje, że nie doszło do realizacji podpisanego już listu intencyjnego.
Z informacji jakie otrzymały od Marka Theusa - "WH" - wynika, że Rabat Pomorze jest najdynamiczniej rozwijającą się częścią grupy, wnosi ponad 40 proc. do jej obrotów, a zysk wypracowany przez tę spółkę stanowi lwią część zysku całego Bomi.

Marek Theus w najbliższej przyszłości zamierza skoncentrować się na prowadzeniu pięciu własnych sklepów.
Należy przypomnieć, że w połowie lipca tego roku Marek Theus zrezygnował z pełnienia j funkcji zarządu PPH Bomi. Wtedy Theus nie podał powodów rezygnacji.
Rabat Pomorze jest jednym z wiodących dystrybutorów produktów branży FMCG na rynku Polski północnej oraz operatorem sieci sklepów "Sieć 34″, która zrzesza ponad 1200 placówek detalicznych na terenie całej Polski. Firma posiada 2 oddziały dystrybucyjne oraz kilkanaście biur na terenie kraju.
Roczne obroty „Sieci 34" za 2008 r. były na poziomie 2.950 mln zł, zaś roczne obroty całej Grupy Rabat Pomorze to 692 mln zł i zysk 18 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane