Prezes piekarni Polpain-Putka: W ciągu roku sprzedaż pieczywa zmalała o 3-5 proc.

Autor: portalspozywczy.pl 7 maja 2009 12:08

Prezes piekarni Polpain-Putka: W ciągu roku sprzedaż pieczywa zmalała o 3-5 proc.

Duża konkurencja a także globalny kryzys przyczyniają się do spadku sprzedaży pieczywa. - W ostatnim roku sprzedaż pieczywa w naszym zakładzie zmalała o 3-5 proc. Część cukiernicza odnotowała jeszcze większe spadki: 5-10 proc. - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Zbigniew Putka, prezes piekarni Polpain-Putka.

Jego zdaniem trudno ocenić co najbardziej wpływa na obniżenie poziomu sprzedaży wyrobów piekarniczych. - Jednym z czynników może być także ogólnie malejące spożycie chleba - mówi prezes Putka.

W jego opinii na przestrzeni kilku ostatnich lat znacząco wzrosło spożycie pieczywa gatunkowego.- Mimo że droższe o ok. 20 proc., cieszy się rosnącym zainteresowaniem, szczególnie w tak dużym mieście jakim jest Warszawa - mówi. - Z roku na rok pieczemy mniej klasycznego chleba, zwiększając jednocześnie produkcję wypieków z ziarnami, razowych, żytnich czy wzbogaconych błonnikiem. Pieczywo gatunkowe stanowi obecnie już połowę naszej produkcji - dodaje.

Jak zauważa, wraz z rosnącą świadomością konsumentów, ze zwiększającą się zamożnością Polaków, na rynku będzie pojawiało się coraz więcej produktów bogatych w składniki odżywcze, zdrowych. - Skończyły się czasy sielanki. Rynek jest nasycony, konkurencja bardzo duża. Trzeba walczyć o klientów - podkreśla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane