Proces prezesów spożywczego Lider Marketu ciągle bez rostrzygnięcia

Autor: Gazeta Wyborcza 26 listopada 2009 12:13

Trwający już cztery lata proces byłych prezesów Lider Marketu z Kielc jeszcze się przedłuży, bo biegły nie zdąży przygotować w terminie kluczowej dla sprawy opinii - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Akt oskarżenia mówi, że byli prezesi Lider Marketu Andrzej E. i Robert B. dopuścili się oszustwa, bo za późno wystąpili o upadłość spółki - powinni to zrobić w styczniu 2001 roku, a faktycznie miało to miejsce dopiero jesienią 2002 r. Dlatego według prokuratury wszystkie zobowiązania zaciągnięte od stycznia 2001 do jesieni 2002 r. mają znamiona oszustwa. Prezesi bronią się, że gdyby ogłosili upadłość w styczniu 2001 roku, dostawcy straciliby kilkanaście milionów więcej. Andrzej E. wielokrotnie podkreślał, że robił wszystko, by ratować firmę, która popadła w tarapaty w połowie 2000 r., gdy w regionie powstawały kolejne konkurencyjne hipermarkety i dyskonty spożywcze. 

Sąd zdecydował powołać nowego biegłego, który ma ocenić prawidłowość działań oskarżonych. Przygotowanie nowej opinii zlecono łódzkiemu Instytutowi Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania. Będzie to najważniejszy dowód w całej sprawie, który zdecyduje o wysokości wyroku.

Lider Market to sieć sklepów spożywczych działająca  w latach 90-tych w Kielcach i okolicach, która upadła i zostawiła za sobą kilkudziesięcio milionowe długi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane