Proces staruszki o kostkę masła

Autor: Dziennik Polski 20 marca 2009 14:31

Przed sądem grodzkim w Krakowie stanie 84-letnia staruszka, za kradzież kostki masła. Wartość szkody - 4,74 zł - podał "Dziennik Polski" Pani Maria K. cierpi na zaniki pamięci, leczy się psychiatrycznie. Stanie przed sądem, bo polskie prawo nie określa minimalnej wartości szkody - informuje "Dziennik Polski"

Staruszka w czasie robienia zakupów schowała do torby dwie kostki masła. Potem podeszła do kasy i zapłaciła za resztę towaru, ale nie wyjęła z torby kostek masła. Kobieta nie przyznaje się do winy. Mówi, że kostka wpadła do jej torby. - Nie wiedziałam, że to masło tam jest - mówiła w TVN24.

Kraków nie pamięta równie błahej sprawy. - Przekroczyliśmy granicę absurdu - mówi dziennikarzom "Dziennika Polskiego" Rafał Lisak, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.

To będzie pierwsza sprawa, w której sąd za tak banalną sprawę będzie się starał osądzić staruszkę z demencją, która podczas dwugodzinnego oczekiwania w sklepie na przyjazd policji nie potrafiła sobie przypomnieć, jak się nazywa - informuje gazeta.

Koszty sądowe wyniosą ponad 1 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane