Producenci zaczynają na powrót dostrzegać potencjał handlu tradycyjnego

Autor: dlahandlu.pl 11 lutego 2010 08:51

Producenci zaczynają na powrót dostrzegać potencjał handlu tradycyjnego

Zdaniem Krzysztofa Kowalnika, właściciela sieci PSH Promyk duzi producenci FMCG na powrót zwracają się z korzystną ofertą do sklepów handlu tradycyjnego. - Przez długi czas ta współpraca była naprawdę utrudniona, bo produceni za swoich partnerów uważali tylko przedstawicieli handlu nowoczesnego. Teraz obserwujemy powrót do normalnych relacji - mówi Krzysztof Kowalnik.


Jego zdaniem wpływ na taką sytuację miała rosnąca przez lata pozycja handu nowoczesnego. Okazało się jednak, że kanał ten do granic możliwości chce swoją przewagę i dyktuje producentom bardzo wyśrubowane normy. - Dla nas kończyło się to tym, że musieliśmy kupować towary po takich cenach, po jakich hipermarkety sprzedają je klientom - mówi Krzysztof Kowalnik. Teraz, gdy producenci zostali zmęczeni opłatami półkowymi w sieciach handlowych starają się wrócić do partnerskiej współpracy z sieciami sklepów tradycyjnych. - Obserwuje pozytywne zachowania dużych partnerów, dostawców Coca-Coli, Żywca, Wedla, którzy chcą budować u nas szerszą ekspozycję, bardziej dbają o swoją promocję, stosują zachęty dla klientów i sprzedawców. To wszystko powoduje, że z powrotem jesteśmy w stanie konkurować z dużymi sklepami - dodaje Krzysztof Kowalnik. 

W jego opinii producenci przekonali się, że choć handel tradycyjny jest bardziej rozdrobniony to nadal stanowi poważną siłę, bo odpowiada za 60
proc. sprzedaży żywności. Wcześniej jego zdaniem producenci takie same warunki stawiali sklepom, które robią 200 tys. obrotu, jak i tym, które mają 2 mln sprzedaży.


Polska Sieć Handlowa Promyk skupia 65 małych, głównie wiejskich sklepów wwojewództwie świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim oraz w południowejczęści województwa mazowieckiego. Członkowie sieci funkcjonują w oparciu o umowę partnerską, ale uczestnictwo w grupie jest bezpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • xxxxx 2010-02-11 16:55:58

  1. W niedzielę powinno się wypoczywać

  2. papierosy są przyczyną wielu chorób , to poco je produkują

  chyba komuś zależy na chorym narodzie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,96

 • Min

  4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane