Produkty mleczne podlegają wahaniom sprzedaży sezonowej

Autor: dlahandlu.pl 25 stycznia 2010 09:15

Według sprzedawczyni ze sklepu w Milanówku produkty mleczne są towarami sezonowymi - lepiej sprzedającymi się latem, niż podczas chłodniejszych dni. Najlepiej widać to na przykładzie jogurtów naturalnych, maślanek i kefirów.

- Latem sprzedaż kefirów i maślanki wzrasta co najmniej dwukrotnie w stosunku do okresu jesienno-zimowego. Poza tym ogólnie, bardzo szybko rośnie sprzedaż owocowych jogurtów pitnych - twierdzi sprzedawczyni.

W tym sklepie samoobsługowym przetwory mleczne znajdują się dość daleko od kas i wymusza na klientach przejście przez cały sklep, a nierzadko kończy się powiększeniem listy zakupów.

W przypadku tego sklepu ekspozycja w obrębie lodówek jest prowadzona według kategorii. Osobno stoją jogurty, kefiry, desery. W obrębie tych kategorii produkty ustawiane są według marek.

- Staramy się nie mieszać artykułów z różnych kategorii oraz nie zmieniać miejsca ekspozycji poszczególnych wyrobów. Klienci przyzwyczajają się do ustawienia produktów i często sięgają po swoje ulubione towary odruchowo - twierdzi sprzedawczyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane