Produkty z darmowych paczek dla najbiedniejszych można kupić na targu

Autor: Kurier Lubelski 30 grudnia 2009 10:35

Makaron, mleko, serki topione oraz płatki kukurydziane - to wszystko można kupić na targu w Lublinie. Problem w tym, że artykuły pochodzą z unijnego Programu Pomocy Żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących (PEAD). Ich sprzedaż jest niedozwolona - czytamy w „Kurierze Lubelskim".

Na targowisku w Lublinie można kupić artykuły z paczek na najbiedniejszych. Ks. Wiesław Kosicki, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej, przyznaje, że słyszał o takich przypadkach. - Z naszej strony nie grożą jednak żadne konsekwencje - dodaje. - Możemy tylko apelować, by ta żywność była spożyta w gronie osób, które tej pomocy potrzebują.
- Jeśli dotarłyby do nas sygnały o sprzedaży i ta osoba zostałaby złapana na gorącym uczynku, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i więcej takiej żywności od nas nie otrzyma - mówi Maciej Budka, dyr. lubelskiego oddziału PCK.

Żywność z programu PEAD przez cały rok przekazywana jest najuboższym za pośrednictwem banków żywności, Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Dostają ją osoby, które przedstawią odpowiednie zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane