Prowadzenie asortymentu rybnego wymaga dużego zaangażowania

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 2 grudnia 2009 09:07

Prowadzenie asortymentu rybnego wymaga dużego zaangażowania

Sklepy rybne, w których można kupić świeże ryby, są rzadkością na rynku. Ich role przejęły stoiska w super i hipermarketach. Duże podmioty stać na utrzymywanie specjalistycznych pojazdów. Małe sklepy szukają rozwiązań, które pozwolą im prowadzić stoisko rybne, bez wielkich kosztów.

- Ryby zniknęły ze sklepów z kilku powodów. Po pierwsze nie jest łatwo je kupić w dobrym gatunku, a po drugie wymagają transportu w niskiej temperaturze i natychmiastowego przełożenia do chłodziarki. Gdyby hurtownia działająca w okolicy zdecydowała się rozwozić ryby chłodnią kupowałbym je - twierdzi właściciel sklepu w Milanówku. I dodaje, że właśnie tym asortymentem mógłby się wyróżnić, bo wiele osób chętnie kupowałoby świeże ryby z zaufanego źródła.

Zdarza się, że w sklepie spożywczym właściciel w lodówce, gdzie normalnie sprzedaje mięso, decyduje się eksponować świeże ryby.

- Raz w tygodniu, w czwartek, kupuję ryby w Makro i przywożę je do sklepu w lodówce turystycznej z zamrożonymi wkładami. Mam pewność, że nic się nie zepsuje. Jednak ryby mogą poleżeć nawet w temperaturze bliskiej zera jeden dzień - informuje właściciel sklepu w Pruszkowie. Klienci sklepu wiedzą, że tylko w ten dzień mogą tu kupić ryby.

Takiego problemu nie ma z rybami głęboko mrożonymi. Zniosą bez szwanku transport, a w sklepowej chłodni mogą leżeć długi czas. Nie są one jednak, aż tak atrakcyjnym towarem. Ma je większość sklepów

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gemila 2016-11-22 13:29:50

    Pan ze sklepu w Milanowku jest mało zorientowany bo od 1999 roku ma bardzo dobrze prosperujący sklep rybny na Targowisku Milanowek :) pozdrawiam

  • Jurek 2010-12-04 17:16:52

    Dzięki Hah ... ;D

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane