Prywatne firmy skupują makulaturę od sklepów taniej

Autor: dla handlu.pl 29 maja 2009 13:15

Od kilku miesięcy za odbiór makulatury ze sklepów trzeba płacić, choć wcześniej za odbiór kartonów można było uzyskać dodatkowe pieniądze.

- Podpisałem umowę z prywatną firmą, bo miejski zakład oczyszczania żądał wyższych stawek, za zabieranie kartonów ze sklepu - mówi Dariusz Janczewski, właściciel 2 warszawskich sklepów Verdes. Płacę za tę usługę 10 zł. Nie są to porażające koszty, a nie muszę się martwić o wywóz dużych kartonów spod sklepu - dodaje Janczewski.

Podobne refleksje na temat zmiany warunków odpbioru makulatury ma wiceprezes Jedynki. - W ubiegłym roku firma, która odbierała od nas papier płaciła za to. Trzy miesiące temu sytuacja się zmieniła - za oddaną makulaturę przestaliśmy dostawać pieniądze. Widać też, że obecnie mniej firm jest w ogóle zainteresowanych świadczeniem takiej usługi - mówi Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes rzeszowskiej sieci sklepów Jedynka.

Wanda Czerniak, prezes spółdzielni Społem PSS Południe we Wrocławiu dodaje, że bardzo zwiększyły się również koszty wywozu śmieci. W porównaniu z ubiegłym rokiem są one aż pięciokrotnie większe.

Warunki  odbioru makulatury zależą od wielu czynników - między innymi od lokalizacji placówki. W sprzyjających warunkach sieć sklepów liczyć na zarobek ze sprzedaży surowca.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane