Przebudowa bazaru Górniaka w Łodzi

Autor: Polska 6 kwietnia 2009 11:10

Pod koniec przyszłego roku zamiast obskurnych bud, podartych markiz i krzywych chodników powstanie eleganckie targowisko. Budowa ma wystartować w czerwcu i będzie przebiegać w pięciu etapach. Na pierwszy ogień pójdą budki z kwiatami od strony ul. Piotrkowskiej. Już na jesieni w tym miejscu staną eleganckie, kwiatowe pawilony.

Stara hala zostaje, natomiast nowa będzie mieć 2 tys mkw. powierzchni, z czego da się wykroić 40 boksów. - Układem będzie przypominała starą halę Górniaka, ale część stoisk dostępnych będzie od zewnątrz - tłumaczy Zbigniew Egierski, przewodniczący Stowarzyszenia Kupców i Producentów Rolnych "Górniak", które modernizuje rynek.

W miejscu budek stanie 85 pawilonów z zadaszonymi przejściami dla klientów. Będzie też 65 zakrytych miejsc dla rolników sprzedających płody rolne oraz 57 miejsc pod gołym niebem wzdłuż ulicy Sieradzkiej. Niewielki, niezmodernizowany obszar zostanie przy ul. Wólczańskiej - w przyszłości przebiegnie tam poszerzona jezdnia.

Jak zapewniają kupcy, ceny nie wzrosną, bo po modernizacji miasto pobierać będzie obniżoną opłatę targową. To zbilansuje czynsz.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane